آموزشی, عمومی

رادیوگرافی دندان: روشی ساده و دقیق برای تشخیص مشکلات دندانی

رادیوگرافی دندان; drbooshehri.com

مفهوم و کاربرد رادیوگرافی در دندان‌پزشکی

رادیوگرافی دندان یکی از مهم ترین ابزار های تشخیصی در حوزه دندانپزشکی است. این فناوری به دندانپزشکان کمک می کند تا با دقت بیشتری تصویری از دندان ها و بافت های مجاور آن ها را بدست آورند و بر اساس آن به تشخیص صحیح تری در مورد بیماری های حوزه دهان و دندان برسند.

رادیوگرافی دندان به دندانپزشکان کمک می کند تا مشکلات دندانی را تشخیص دهند و درمان مناسبی را برای آن ها ارائه کنند. این روش با استفاده از پرتو X، تصاویری از دندان ها و بافت های اطراف آن ها تهیه می کند که به دندانپزشکان کمک می کند تا مشکلاتی مانند علت درد، شکستگی دندان، مشکلات ریشه، عفونت و یا بیماری های لثه را تشخیص دهند.

علاوه بر این  با استفاده از تصاویر رادیوگرافی، دندان‌ پزشکان می‌توانند تغییرات در وضعیت سلامت دندان ‌های بیمار را بازبینی کنند و روند پیشرفت سیر بیماری یا موفقیت درمان را ارزیابی کنند.

با استفاده از سامانه نوبت دهی غیر حضوری، می توانید به راحتی و از طریق کلیک بر روی دکمه زیر، در مرکز تصویری برداری دهان، فک و صورت دکتر بوشهری نوبت خود را دریافت نمایید.

رادیوگرافی دندان: روشی ساده و دقیق برای تشخیص مشکلات دندانی
رادیوگرافی دندان: روشی ساده و دقیق برای تشخیص مشکلات دندانی
رادیوگرافی دندان: روشی ساده و دقیق برای تشخیص مشکلات دندانی

نحوه تهیه تصاویر رادیوگرافی دندان با روش داخل دهانی

برای تهیه تصاویر رادیوگرافی داخل دهانی از دندان ها، بیمار را در صندلی نشسته قرار داده و دستگاه رادیولوژی را برای گرفتن تصاویر مناسب تنظیم می کنند. سپس فیلم رادیوگرافی در داخل دهان بیمار قرار داده می شود و پرتو X به سمت دندان ها فرستاده می شود. تصویر حاصله به صورت نگاتیو، فیلم های چاپ شده با پرینترهای لیزری، سی دی یا لینک تصاویر، بسته به درخواست پزشک و بیمار برای بررسی، در اختیار بیمار و دندانپزشک قرارداده می شود.

نحوه تهیه تصاویر رادیوگرافی دندان با روش داخل دهانی; drbooshehri.com

انواع رادیوگرافی در دندان‌پزشکی

مزایا و معایب رادیوگرافی دندان

مواردی که باید قبل از استفاده از رادیوگرافی دندان به آن‌ها توجه کرد

Back to list

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *